Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová doba! Host vyhazuje nejen vrchního....

8. 06. 2017 20:36:51
Ale už rovnou majitele pokud nepřistoupí na jeho arogantní vyděračský výklad práva. Já mám právo na vstup do podniku. Já mám právo na nezúžený výběr podniků ochuzený o kuřácké. To jsou slušné chuťovky!

Zdeněk Pohlreich bych z takových asi dostal nejen břichabol,ale rovnou by vrhnul šavli.

Já mám právo na vstup!

Do teď jsem si myslel, že právo na vstup je výsadou veřejných činitelů, jako je policie, hasiči, záchranka, nebo obyčejní kontroloři. Zastánci však novým gestapáckým paskvilem toto právo povýšili o level výš i pro obyčejné zamindrákované pozéry. Tak si říkám v čem se chtějí lišit od bezohledných kuřáků s jejich právem zapálit si kdykoli a kdekoli? Pamětníci asi zapomněli, jak před téměř 50 lety jedna armáda u nás také využila právo na vstup. Rudá armáda tu už sice není, ale dobrá škola uplatňování práva silnějšího se v hlavách zastánců podobných zákonů usadila dokonale! Jenom ty tanky před hospodou mi chybí, ale ve světle nových skutečností, kdy nám ti šiřitelé dobra vyhnali všechny smradlavé třídní nepřátele do ulic před vchody je to jen otázka času. Jakoby právě objevili Ameriku, nebo Irsko?

Celkem by mě zajímala situace, ve které by takový nekuřák - prudič se svým právem na vstup narazil u práva majitele podniku vyhodit hosta, který se mu nelíbí. Čí právo by vyhrálo?

Já mám právo na nezúžený výběr podniků!

Také dokonalé právo. Neměli bychom společně všechny současné a budoucí podnikatele v pohostinství preventivně poslat na státní školení jak má vypadat dokonalá demokratickým hlasováním schválená hospoda? A kdo odmítne tak hned poslat na psychologický pohovor k pražskému antikonfliktnímu týmu! Nebo bychom všechny vypadlé podnikatele, kteří by si provozovat hospodu - v takovém gestapáckém prostředí - předem rozmysleli, mohli nahradit právě těmi zastánci takových zákonů - bez ohledu na jejich názor - tak, aby právo na nezúžený výběr zůstalo zachováno. V tom možná bude zakopaný pes! Celá debata se táhne jako by šlo o spor mezi kuřáky a nekuřáky, ale je to jen o sporu mezi státem a podnikatelem! Vždyť si nekuřáci můžou založit podnik vlastní. Jaroslav Andrýsek celkem jasně a srozumitelně ukázal, že to jde, takže proč se dovolávat nějakého absurdního práva na nezúžený výběr?

Veřejný, nebo soukromý prostor?

Kdyby si nějaký advokát chtěl udělat jméno, tak by dokázal "pěkně zatopit" nejen nekuřákům, ale i poslancům. Můžeme tu roky debatovat kolik na sobě nezávislých institucí a pilířů demokracie tento paskvil schválilo, protože ty samé instituce dávno před tím schválilo současnou podobu ústavy, která v článku 11 tvrdí, že majetkové právo má stejný zákonný obsah a stejnou ochranu - stejnou ochranu!!!

Kolik je paragrafů, kteří přesně definují soukromý/veřejný prostor? Jediný zákon, který to určuje je zákon 128/2000Sb. o obcích a definice veřejného prostranství §34.Žádný další jsem nenašel, ale jestli si můj článek přečte nějaký erudovaný advokát, může poslat link do diskuze.

Veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru.

Kdybychom tuto definici aplikovali obecně, mohli bychom v supermarketech chodit rovnou do skladu zboží. Nač se také zdržovat u regálů, když už máme pod perexem jasně definované právo na vstup. Tady asi bude problém s tou částí paragrafu, kde ten přístup přece jen není přístupný každému bez omezení a tudíž nebude sloužit obecnému užívání. Například není veřejný činitel, nemá zaměstnanecký přístup, nemá elektrotechnickou kvalifikaci atd, atd. Takže zde si majitel supermarketu stanovil pravidla, které prostory určí každému bez omezení a které ne a všichni to akceptují. Ukázkovým příkladem určení pravidel je to rychlostní omezení na silnicích - taky krásný argument. Zde je také znám vlastník prostoru (silnice), který určil jaké prostory jsou určeny všem(chodník) a jaké jenom některým(silnice) a ta rychlostní omezení jsou opět důkazem, že si vlastník(stát) určil pravidla na svém prostoru! Ale hospodský nesmí! To by se zbořila civilizace,jaká je na západ od nás!

Jestliže je problém s výkladem práva,tak to asi nebude chyba kuřáků, nekuřáků, nebo podnikatelů. V zákoně jsem nenašel žádný paragraf, který by určoval co je veřejnost! Co je veřejnost? Nějaké elaboráty na wikipedii mě nezajímají, protože wikipedie není platný zákon ČR, kterým bych se musel řídit! Jsou to cizí lidé, nebo i známí? V takovém případě čekejte kontrolu u vás doma, protože jste dobrovolně umožnili vstup veřejnosti do svého soukromého prostoru! Takže chlebíčky, chuťovky a pití jen dle platných hygienických norem a kuřáci před panelák hezky všichni k sobě a kouřit jedním směrem.

Zajímalo by mě jak by se řešila situace, kdyby přišel do bytu kontrolor - nekuřák na odečty tepla a hádal se s kuřákem, který bydlí ve vlastním!

Já sám jsem odnaučený kuřák,který si dal poslední před deseti lety. Nejhorší byl první měsíc a to jsem schválně chodil na oslavy narozenin, kde se tenkrát hulilo ostošest. Takže poslední perlička patří naopak kuřákům,abych se netrefoval pořád jen do jedné skupiny.

Sáhněte si do svědomí, jestli by vůbec vznikl takový zákon a taková debata, pokud by jste všichni do jednoho brali ohledy na nekuřáky. Nota bene v prostorech veřejných, vlastněných státem. Vaše právo zapálit si kdykoli a kdekoli, bez ohledu na kohokoli, prostě jednou muselo narazit.

Autor: Michal Svoboda | čtvrtek 8.6.2017 20:36 | karma článku: 28.45 | přečteno: 2165x

Další články blogera

Michal Svoboda

Co nám ukázal Kazmův humus?

Prostou věc,kterou si normální diváci dávno uvědomují, ačkoli televizní vkus normálního diváka je těžko definovatelný relativní pojem,stejně jako jeho normálnost.

21.5.2017 v 11:17 | Karma článku: 28.34 | Přečteno: 2036 | Diskuse

Michal Svoboda

Morální bahno bijců za práva dítěte

Tak to je dobře,že už víme,co je definice rodiny.Je to plodný muž, plodná žena a doufejme(jako rodiče,kteří pro své děti chtějí to nejlepší)plodný potomek.Snad nikdy nezažije kopance od těchto samozvaných bojovníků za lepší svět.

28.4.2017 v 8:23 | Karma článku: 22.23 | Přečteno: 1399 | Diskuse

Michal Svoboda

Za kazy si mohou lidé sami.Jenom za kazy?

Není pochyb,že prezident stomatologické komory Pavel Chrz řekl pravdu.Je tento názor prospěšný,nebo škodlivý?

8.3.2017 v 11:15 | Karma článku: 26.12 | Přečteno: 1482 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Beata Krusic

S Amíkem na bobech- aneb lakomec z "jůůůůesej"

A zase za to může ten náš rybník:-). V zimě jsem tam poznala Dana. Američana z Floridy, který bydlí ve stejném bloku jako ti kluci z Ukrajiny, o kterých jsem před časem psala svůj blog.

22.7.2017 v 22:42 | Karma článku: 9.58 | Přečteno: 220 | Diskuse

Karel Pavlíček

Samizdat II. pokračování: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Snížení daní zajistí návrat k vytvoření společnosti spolupracujících, místo současné parazitické. Příznaky společnosti parazitické známe dokonale, společnost spolupracujících z konce 19. století vypadala diametrálně jinak.

22.7.2017 v 19:44 | Karma článku: 6.96 | Přečteno: 190 | Diskuse

Jaroslav Konáš

Falešný Filla a věční "lovci výhod"

Je to stále stejná písnička. Někdo známý /známý známého, známý známého známého/ Vám nabídne jedinečnou možnost koupit cenný obraz známého mistra. Cena senzační, původ důvěryhodný, zisk zaručen. No, nekupte to....

22.7.2017 v 18:48 | Karma článku: 20.10 | Přečteno: 649 | Diskuse

Jitka Mikysková

O migranty z Afriky evropské země nestojí, ale V4 dostala zase vynadáno

V4 to tento týden opět schytala od italského premiéra Gentiloniho, aby Itálii nepoučovala, ale přitom v dopise, který mu zaslala, se například uvádí, že před vpuštěním migrantů do Evropy je třeba odlišit uprchlíky od ekonomických

22.7.2017 v 18:08 | Karma článku: 37.35 | Přečteno: 1288 | Diskuse

Jan Ziegler

Izraelci opět obětí palestinského fanatika

Tři Židy – neozbrojené civilisty - ubodal islamistický radikál na západním břehu Jordánu. Mezi nimi byl i sedmdesátiletý muž a mladší žena. Tento sprostý a zákeřný čin je neomluvitelný. Takové vraždy jen vyhrocují napětí.

22.7.2017 v 15:08 | Karma článku: 35.68 | Přečteno: 868 | Diskuse
Počet článků 57 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1053
Jsem zlý,drzý,arogantní,hloupý,sebestředný,egoistický prostě jsem odrazem svých kritiků! Jsem zastánce metody "cukru" pro lidi,kteří se zaslouží a "biče" pro lidi,kteří si koledují.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.