Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nová doba! Host vyhazuje nejen vrchního....

8. 06. 2017 20:36:51
Ale už rovnou majitele pokud nepřistoupí na jeho arogantní vyděračský výklad práva. Já mám právo na vstup do podniku. Já mám právo na nezúžený výběr podniků ochuzený o kuřácké. To jsou slušné chuťovky!

Zdeněk Pohlreich bych z takových asi dostal nejen břichabol,ale rovnou by vrhnul šavli.

Já mám právo na vstup!

Do teď jsem si myslel, že právo na vstup je výsadou veřejných činitelů, jako je policie, hasiči, záchranka, nebo obyčejní kontroloři. Zastánci však novým gestapáckým paskvilem toto právo povýšili o level výš i pro obyčejné zamindrákované pozéry. Tak si říkám v čem se chtějí lišit od bezohledných kuřáků s jejich právem zapálit si kdykoli a kdekoli? Pamětníci asi zapomněli, jak před téměř 50 lety jedna armáda u nás také využila právo na vstup. Rudá armáda tu už sice není, ale dobrá škola uplatňování práva silnějšího se v hlavách zastánců podobných zákonů usadila dokonale! Jenom ty tanky před hospodou mi chybí, ale ve světle nových skutečností, kdy nám ti šiřitelé dobra vyhnali všechny smradlavé třídní nepřátele do ulic před vchody je to jen otázka času. Jakoby právě objevili Ameriku, nebo Irsko?

Celkem by mě zajímala situace, ve které by takový nekuřák - prudič se svým právem na vstup narazil u práva majitele podniku vyhodit hosta, který se mu nelíbí. Čí právo by vyhrálo?

Já mám právo na nezúžený výběr podniků!

Také dokonalé právo. Neměli bychom společně všechny současné a budoucí podnikatele v pohostinství preventivně poslat na státní školení jak má vypadat dokonalá demokratickým hlasováním schválená hospoda? A kdo odmítne tak hned poslat na psychologický pohovor k pražskému antikonfliktnímu týmu! Nebo bychom všechny vypadlé podnikatele, kteří by si provozovat hospodu - v takovém gestapáckém prostředí - předem rozmysleli, mohli nahradit právě těmi zastánci takových zákonů - bez ohledu na jejich názor - tak, aby právo na nezúžený výběr zůstalo zachováno. V tom možná bude zakopaný pes! Celá debata se táhne jako by šlo o spor mezi kuřáky a nekuřáky, ale je to jen o sporu mezi státem a podnikatelem! Vždyť si nekuřáci můžou založit podnik vlastní. Jaroslav Andrýsek celkem jasně a srozumitelně ukázal, že to jde, takže proč se dovolávat nějakého absurdního práva na nezúžený výběr?

Veřejný, nebo soukromý prostor?

Kdyby si nějaký advokát chtěl udělat jméno, tak by dokázal "pěkně zatopit" nejen nekuřákům, ale i poslancům. Můžeme tu roky debatovat kolik na sobě nezávislých institucí a pilířů demokracie tento paskvil schválilo, protože ty samé instituce dávno před tím schválilo současnou podobu ústavy, která v článku 11 tvrdí, že majetkové právo má stejný zákonný obsah a stejnou ochranu - stejnou ochranu!!!

Kolik je paragrafů, kteří přesně definují soukromý/veřejný prostor? Jediný zákon, který to určuje je zákon 128/2000Sb. o obcích a definice veřejného prostranství §34.Žádný další jsem nenašel, ale jestli si můj článek přečte nějaký erudovaný advokát, může poslat link do diskuze.

Veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru.

Kdybychom tuto definici aplikovali obecně, mohli bychom v supermarketech chodit rovnou do skladu zboží. Nač se také zdržovat u regálů, když už máme pod perexem jasně definované právo na vstup. Tady asi bude problém s tou částí paragrafu, kde ten přístup přece jen není přístupný každému bez omezení a tudíž nebude sloužit obecnému užívání. Například není veřejný činitel, nemá zaměstnanecký přístup, nemá elektrotechnickou kvalifikaci atd, atd. Takže zde si majitel supermarketu stanovil pravidla, které prostory určí každému bez omezení a které ne a všichni to akceptují. Ukázkovým příkladem určení pravidel je to rychlostní omezení na silnicích - taky krásný argument. Zde je také znám vlastník prostoru (silnice), který určil jaké prostory jsou určeny všem(chodník) a jaké jenom některým(silnice) a ta rychlostní omezení jsou opět důkazem, že si vlastník(stát) určil pravidla na svém prostoru! Ale hospodský nesmí! To by se zbořila civilizace,jaká je na západ od nás!

Jestliže je problém s výkladem práva,tak to asi nebude chyba kuřáků, nekuřáků, nebo podnikatelů. V zákoně jsem nenašel žádný paragraf, který by určoval co je veřejnost! Co je veřejnost? Nějaké elaboráty na wikipedii mě nezajímají, protože wikipedie není platný zákon ČR, kterým bych se musel řídit! Jsou to cizí lidé, nebo i známí? V takovém případě čekejte kontrolu u vás doma, protože jste dobrovolně umožnili vstup veřejnosti do svého soukromého prostoru! Takže chlebíčky, chuťovky a pití jen dle platných hygienických norem a kuřáci před panelák hezky všichni k sobě a kouřit jedním směrem.

Zajímalo by mě jak by se řešila situace, kdyby přišel do bytu kontrolor - nekuřák na odečty tepla a hádal se s kuřákem, který bydlí ve vlastním!

Já sám jsem odnaučený kuřák,který si dal poslední před deseti lety. Nejhorší byl první měsíc a to jsem schválně chodil na oslavy narozenin, kde se tenkrát hulilo ostošest. Takže poslední perlička patří naopak kuřákům,abych se netrefoval pořád jen do jedné skupiny.

Sáhněte si do svědomí, jestli by vůbec vznikl takový zákon a taková debata, pokud by jste všichni do jednoho brali ohledy na nekuřáky. Nota bene v prostorech veřejných, vlastněných státem. Vaše právo zapálit si kdykoli a kdekoli, bez ohledu na kohokoli, prostě jednou muselo narazit.

Autor: Michal Svoboda | čtvrtek 8.6.2017 20:36 | karma článku: 28.66 | přečteno: 2267x

Další články blogera

Michal Svoboda

Jakou cenu má v uprchlické krizi morálka?

Bohužel v mých očích se toto slovo naprosto devalvovalo. Začalo se za něj schovávat moc populistů z řad příznivců, ale i odpůrců migrace. Běžný občan, který nechce být škatulkován, se pak cítí jako na derby pražských S.

30.8.2017 v 9:52 | Karma článku: 39.79 | Přečteno: 3274 | Diskuse

Michal Svoboda

Mediální břídil Babiš.

Sorry jako,ale takový vizionář,který je schopen v několikaset stranách vykreslit představu o fungování státu až do roku ANO,BUDE LÍP,by snad mohl vidět několik let dopředu....

12.8.2017 v 22:03 | Karma článku: 21.96 | Přečteno: 735 | Diskuse

Michal Svoboda

Co nám ukázal Kazmův humus?

Prostou věc,kterou si normální diváci dávno uvědomují, ačkoli televizní vkus normálního diváka je těžko definovatelný relativní pojem,stejně jako jeho normálnost.

21.5.2017 v 11:17 | Karma článku: 29.03 | Přečteno: 2090 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Pavel Vávra

Husiti a islamisti - paralela sociologicko historická

Ptáte se co chci srovnávat? Ano, čtete správně - husity s islamistickým terorem. Je tu jen jeden jediný rozdíl. 600 let

26.9.2017 v 18:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Michal Loukota

Je inkluze ideologický projekt?

Podle ODS ano, v kritice inkluze se pak zvláště angažuje Václav Klaus ml. Tento názor nesdílím, i když vnímám problémy, které přináší.

26.9.2017 v 17:18 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 134 | Diskuse

Přemysl Čech

O třetím výročí snahy zničit Rusko za pomoci myší..

EU dělá opravdu často slavná rozhodnutí, třeba to, že právě před třemi roky zakázalo české firmě vyvážet do Ruska naše sofistikované pasti na myši, krysy a potkány nejspíše v domnění, že tito hlodavci ji pomohou tu zem vyhladovět.

26.9.2017 v 14:59 | Karma článku: 22.44 | Přečteno: 360 | Diskuse

Karel Pavlíček

Samizdat III.: Svět jak má být, skončil v roce 1914 na sv. Annu

Teoreticky by nás lidé ve vedení společnosti za naše daně měli chránit před nebezpečím, tihle nás okrádají, předhazují nás lobbistickým skupinám, oligarchům s jejich subvencemi a dotacemi, tisknou peníze a zadlužují nenarozené

26.9.2017 v 14:15 | Karma článku: 9.71 | Přečteno: 181 | Diskuse

Aleš Merta

Dovozem levné pracovní síly k vyšším mzdám?

Téměř všechny politické strany nám před volbami slibují růst mezd a naivní občan jim to „žere“, protože tato perspektiva je velice lákavá.

26.9.2017 v 13:23 | Karma článku: 10.10 | Přečteno: 363 | Diskuse
Počet článků 59 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1089
Jsem zlý,drzý,arogantní,hloupý,sebestředný,egoistický prostě jsem odrazem svých kritiků! Jsem zastánce metody "cukru" pro lidi,kteří se zaslouží a "biče" pro lidi,kteří si koledují.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.