Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zlo a dobro nejsou nuly a jedničky,pane Hornere.

31. 01. 2017 10:00:00
Nic není černobílé.Tak bych v jedné větě shrnul oba články na téma nepřizpůsobivost a parazitismus. Bohužel kvůli omezené kapacitě písmen v diskuzním vláknu musím publikovat názor v samostatném blogu.

Hned na začátku musím konstatovat,že nemám právo psát za ostatní,jde jen o můj osobní pohled na předmětné výrazy ve kterých posuzuji jedince podle jeho chování a respektování nastavených pravidel a v tom vidím zásadní rozpor s panem Hornerem.

"Hostitelství a parazitismus zdánlivě vytvářejí dojem jasné hierarchie. Dost pohodlné hierarchie, která vytváří z většin světa parazity. Nepotřebujeme žádné statistiky k tomu, abychom s jistotou mohli říci, že nadřazená bílá rasa je na planetě v menšině. Kdyby platil jednoduchý pohled, že koho je víc, toho je pravda. Čí je pravda, ten je hostitel, neboť má sílu to prohlásit a prosazovat. Z takového pohledu je parazitickou bílá rasa již od 15 století, kdy se poprvé vydala drancovat mimo Evropu. Drobným polehčujícím faktem je, že do té doby byli též sužováni nájezdy barbarů z Asie. Historici vědí, že vývoj kultur na planetě byl do roku 1500 téměř rovnoměrný."

Je dobře,že autor výroku férově přidal polehčující okolnost jako protiváhu,ale nutné je dodat,že pravidla byla nastavena jinak v 15.století a jinak v 21.století,kde existuje už ústava.Listina základní práv a svobod a další jiné občanské benefity, o kterých si naši prapředci mohli nechat jen zdát.Také by bylo dobré přidat nějaký písemný zdroj ve kterém je zdokumentováno sčítání obyvatel jednotlivých národů pro potvrzení výše psaného výroku.

Hlavně já osobně nehodnotím migranty podle činů proroka před mnoha stoletími,"cikány" podle činů jejich předků a nebudu se obhajovat za činy předků svých.Naopak hodnotím podle chování současného jestli je v souladu,či v rozporu s platnými zákony a pravidly, který každý z nás - i nepřizpůsobivý - může ovlivnit/změnit svojí účastí/ignorací účasti v demokratických volbách.Vlastně jsem žasnul nad vaším srovnáním s jinou skupinou:

Jaký je rozdíl mezi dnešním politikem, který chce shromažďovat nějaké nakažené lidi, dělat selekce a označovat jakési „infikované“ skupiny; ne ovšem za účelem léčení, ale za účelem likvidace? Likvidací může být a často i jen ponechání sama sobě. Třeba pod názvem deportace. Jenomže to může být i pěkně nebezpečné. Považme poslední případy africké eboly nebo i lehčí typ nákazy virem zika. Jakou zeď proti těmto jevům postaví Trump a jeho obdivovatelé?

Když vynechám rétoriku Jana Zelenky z padesátých let minulého století,jak by jste reagoval na opatření WHO,kdyby podobným způsobem - sice ne za účelem likvidace,ale naopak léčení - zabarikádovala všechny zdravé a nemocné na jednom místě?Ono to chvíli trvá,než je od sebe oddělíte a virus Zika,ani Ebola nepočká.V synonymu nepřizpůsobivosti jde zase o absurdní srovnání,jelikož nemocný si nemoc nevybírá, kdežto nepřizpůsobivý své chování a respektování zákonů ano.Má volební právo a na tvorbě zákonů a pravidel se formou volených zástupců nepřímo podílí.Jakou to má potom logiku,když pak -třeba v případě Kliniky -nerespektuje rozhodnutí soudu?Moci soudní,pilíře demokracie,kterou tak bojovně ve svých článcích obhajujete.Jakou to má logiku v případě všech bílých a černých recidivistů, kteří svojí účastí/ignorací účasti ve volbách odsouhlasili současné zákony a vědomě se rozhodli je ignorovat-nepřizpůsobit se!Jakou to má logiku v případě dívky,která se dobrovolným vstupem do země právně zavázala dodržovat platné zákony schválené demokratickou volbou?

Dle stejné absurdní logiky by jste musel bojovně hájit všechny Laciny a Trpišovské! Vybržďování je v silničním zákoně zákázáno a kdo to nerespektuje,je nepřizpůsobivý, silniční pirát,dobytek a ještě mnohem horší výrazy za volantem najdeme.Předmětná pojmenování musí být také ponižující.Pravidla silničního provozu také byla schválena demokraticky formou našich volených zástupců.I zde automaticky "většinově" fungují paušální předsudky vůči rychle jedoucím řidičům,aniž by se někdo na vteřinu obtěžoval zkoumat,zda si dotyčný lechtá své ego,nebo veze svoji ženu do porodnice-takové případy jsou dnes běžné a policajti by o nich mohli na Idnesu vyprávět romány.Důvody rychlé jízdy se nezkoumají,ale právo zasáhnout místo policie,třeba bráněním v předjíždění za 7 bodů,se "pirátsky" osvojuje.

Zákony a pravidla se dají změnit na základě poměrné voličské většiny,ale já osobně nevěřím a nikdy neuvěřím,že dojde k situaci,kdy ta pomyslná "většina" schválí koncentrační tábory a výrobnu masokostní moučky.Není to dávno,co jeden nejmenovaný kandidát na těchto bodech postavil volební program a jak skončil v krajských volbách netřeba komentovat.V budoucnu se také nemusíme bát nacistické volební "většiny".Jako stát,který musí plnit rezoluci OSN,kde je jasně definován "holokaust",nikdo s politiků nebude riskovat ekonomické dopady z mezinárodních sankcí,takže ta pomyslná "většina", která by chtěla zavádět koncentráky bude dopředu ochuzena o všechny voliče exportéry,importéry a voliče,kteří jsou na nich závislí svojí podnikatelskou činností.

Nic není černobílé.Vlastně jste publikoval svůj problém,ze kterého pramení vaše hysterie a vaše panika-černobílé vidění světa,které mimochodem vyčítáte svým odpůrcům:

Mnozí mne tu prohánějí, že vidím chimérickou kolektivní osobu, kterou jen nálepkuji neonacistickým razítkem. Z hlediska výrokové logiky je dobro nebo zlo skutečně jen stejně platná matematická hodnota. Jenomže jsou výroky o skutečnosti, kdy zlo vedoucí k represím ve formě smrti neoddiskutovatelně postrádají praktický smysl pro život. Tedy: otázka dobra je pro mne spojena s ochranou života, uznání a míru, kdežto zlo se smrtí, vyloučením a válkou. Samozřejmě si každý může vybrat, co mu dává smysl. V žádném případě nedokážu tolerovat názor, že v Africe musí zemřít milióny, aby Evropa přežila. Nikdo se zde víceméně nad takovým názorem nepohoršuje. Možná jsou odpůrci takového extrému zastrašeni, ale po normálním zdejším akceptování podobného názoru nelze jakkoli „legrační a zlomyslné“ hlášky na adresu nepřizpůsobivých, parazitů, migrantů, ..., tolerovat. Toto rozhodně není žádné vlastenectví.

Mě osobně by černobílé dobro a zlo dávalo smysl jen v případě,kdyby v historii nebylo zdokumentováno jakými prostředky bylo dosahováno dobra.Souhlasím s vámi,že nebudu tolerovat názor,že v Africe musí zemřít milióny,aby Evropa přežila,ale v rozporu s vaším černobílým pohledem musím konstatovat,že nebudu tolerovat názor,že v Evropě musí zemřít milióny,aby Afrika přežila.

http://horner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=583847

http://horner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=583626

Autor: Michal Svoboda | úterý 31.1.2017 10:00 | karma článku: 24.33 | přečteno: 646x

Další články blogera

Michal Svoboda

Recept na správnou koblihu. šéfkuchař Andrej Babiš.

Tento recept zvládne každý, kdo by chtěl v budoucnu manipulovat s masou pokryteckých závistivých jedinců, kteří budou vždy v nějakém kultu osobnosti.

24.11.2017 v 10:21 | Karma článku: 14.72 | Přečteno: 441 | Diskuse

Michal Svoboda

Plačky za Babiše.

Dva týdny po volbách a už to pomalu vypadá, že se blog Idnes začne potápět v slzách koblihářů, které zarputile roní za svého šéfa, co asi nesestaví vládu. Takový je to chudák, na kterého jsou ostatní zlí.

4.11.2017 v 21:22 | Karma článku: 29.61 | Přečteno: 946 | Diskuse

Michal Svoboda

Jakou cenu má v uprchlické krizi morálka?

Bohužel v mých očích se toto slovo naprosto devalvovalo. Začalo se za něj schovávat moc populistů z řad příznivců, ale i odpůrců migrace. Běžný občan, který nechce být škatulkován, se pak cítí jako na derby pražských S.

30.8.2017 v 9:52 | Karma článku: 39.85 | Přečteno: 3311 | Diskuse

Michal Svoboda

Mediální břídil Babiš.

Sorry jako,ale takový vizionář,který je schopen v několikaset stranách vykreslit představu o fungování státu až do roku ANO,BUDE LÍP,by snad mohl vidět několik let dopředu....

12.8.2017 v 22:03 | Karma článku: 22.31 | Přečteno: 771 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Přemysl Čech

Andrej Babiš - a co jsme mohli čekat?

Když mi před minulými parlamentními volbami Andrej Babiš ve svém mailu vysvětloval, že jestli si někdo myslí, že se mu zrovna dvakrát chce do politiky, takže to tedy ne, ale že se na to už nemůže dívat. Myslel jsem si svoje.

24.11.2017 v 20:01 | Karma článku: 14.41 | Přečteno: 608 | Diskuse

Vlastimil Dorotík

Je to stále ta stejná ODS jako před léty, žádná změna.

U ODS žádná podstatná změna nenastala, ta se jen dnes nachází v jiné pozici, jiné roli, ale její podstata a nátura zůstává stále stejná.

24.11.2017 v 18:22 | Karma článku: 31.69 | Přečteno: 847 | Diskuse

Pavel Starý

Karty ve sněmovně jsou rozdány

Moje slova z předchozího blogu se naplňují. Jasná vládní koalice se v nové sněmovně nerýsuje. Kde jsou příčiny současného stavu a jak to celé nakonec dopadne?

24.11.2017 v 15:25 | Karma článku: 16.51 | Přečteno: 674 | Diskuse

Jaroslava Janderová

Nemravná privatizace 17. listopadu aneb kádrováci v akci

Musela jsem si nechat pár dní odstup, abych vydýchala rozčarování z průběhu oslav 17. listopadu. Opět se ukázalo, jak hlasití jsou u nás příznivci tzv. selektivní demokracie.

24.11.2017 v 14:30 | Karma článku: 33.63 | Přečteno: 1286 | Diskuse

Roman Máca

Reakce na rozhovory s nominantem do čela bezpečnostního výboru Radkem Kotenem (SPD)

Pan poslanec Radek Koten (SPD) je podle mého názoru vysoce nekompetentní nedůvěryhodná nepravdy hovořící osoba a současně je i bezpečnostním rizikem. V článku předkládám argumenty vedoucí k tomuto závěru.

24.11.2017 v 13:55 | Karma článku: 31.76 | Přečteno: 2963 | Diskuse
Počet článků 61 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1079
Jsem zlý,drzý,arogantní,hloupý,sebestředný,egoistický prostě jsem odrazem svých kritiků! Jsem zastánce metody "cukru" pro lidi,kteří se zaslouží a "biče" pro lidi,kteří si koledují.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.