Vláda na Andreji Babiši skutečně nestojí

24. 06. 2019 20:43:50
Je vidět, že mají voliči ANO a politici strach a podle toho také reagují. Posměšky o lepšolidech najednou střídají obavy o fungování demokratických principů a otázky, kdo demonstrace platí.

Jestliže je Andrej Babiš druhým nejbohatším Čechem, určitě mu nebude dělat finanční problém zorganizovat masovou demonstraci pro změnu na svoji podporu. A jestli to jeho příznivci s tou obranou demokratických hodnot také myslí upřímně, tak jim pro změnu nebude dělat problém když se příště místo demonstrace zorganizuje demokratický prostředek - lidové hlasování referendum - na téma setrvání Andreje Babiše ve funkci premiéra.

Pořád se dokola omílá, že padne vláda. Člověk má skoro pocit, že 200 poslanců je na ČR málo, protože nikdo ho nemůže nahradit. Kolik je poslanců za ANO, jenom 78? Jeho voliči očividně ani nečetli článek 77 odstavec 2 ústavy ČR, jinak by nemohli dokola tvrdit, že bez AB padne vláda a budou předčasné volby. Dle tohoto článku v ústavě AB vůbec ve vládě být nemusí a nikdo nemusí sestavovat vládu novou. Tato situace je reálná, protože článek 73 odstavec 1 neříká nic, že ostatní členové vlády musí automaticky podat demisi, když jí podá předseda. Tento odstavec pouze definuje způsob podávání demise. Prezident pouze jmenuje předsedu nového na návrh předsedy poslanecké sněmovny. Takže proč ty obavy?

Ale tato informace je stejně nepodstatná ve světle faktu, že tu nějaký Josef Klíma svojí investigativní tvorbou vytvořil prostředí, které následně vyvolalo v divácích ty tolik potřebné emoce, které AB potřeboval pro svoji politickou dráhu. Koho zajímá, že reakce demonstrantů na Letné vycházejí z naprosto stejných pocitů - tedy, že mafie (lépe sděleno mafinán) ovládá politiku?

Že je údajně nevinný dokud soud nerozhodne jinak? Dodržuje se presumpce nevinny i u Kalouska a Topolánka? Dodržuje se presumpce nevinny u řadových státních zaměstnanců? Dodržuje se presumpce nevinny i ve hnutí ANO 2011? Když hnutí ANO začínalo v prostředí vytvořeném nějakým Josefem Klímou, tak vedení ve svých stanovách vytvořilo velmi specifický morální kodex reprezentanta hnutí ANO. Body 9 a 10 může jakýkoli čtenář porovnat se zmíněnou presumpcí nevinny. Otázka je jak dlouho tyto body vydrží, protože není žádným tajemstvím, že se v roce 2017 (proč asi?) morální kodex ANO měnil právě v těchto bodech jako houba a nikdo neví jak bude vypadat zítra. Třeba bude ve stanovách, že rezignace nehrozí ani v případě pravomocného rozsudku. Praxe naprosto nemafiánská stejně jako praxe Agrofertu na Slovensku, kde holding údajně zatajuje skutečný tržní podíl v segmentu výroby a prodeje a údajně tak porušuje podmínky hospodářské soutěže. Nebo například malé podniky (Agrofarm z uskupení Agro Měřín,zemědělská společnost Blšany, Agrocom Hrušovany atd....), které se staly součástí holdingu, neoprávněně čerpaly dotace na pojištění zmírnění škod, které ale jsou určeny pro malé a střední podniky. Tento status ale předmětné podniky ztratily v okamžiku spojení s holdingem. Takže regulérní podvod. Ale to nejspíš dělá jiný Agrofert, protože tenhle je poctivý až za hrob.

Samozřejmě tyhle vyvedené 4 miliony jsou kapky v porovnání s vyplacenými 10.5 mld Ronaldu Lauderovi, nebo kauza Diag Human a hospodaření Jiřího Čunka. Ty ukradené 4 miliony jsou kapka proti vyvedeným tisícům a desetitisícům korun od drobných živnostníků, na které si AB a jeho voliči ukázali prstem, že to jsou právě oni, kdo tady krade nejvíc. A z obavy, že by - po zavedení EET - legálně vyvádět (pardon to není AB, takže krást) nepřestali, tak se po zavedení EET zavedl občansko uvědomělý práskačský web, kam všichni ti uvědomělí obránci hodnot - kteří dnes nadávají na práskačské piráty - chodili jak domovnice za bolševika. Ale chápu jejich rozhořčení. Nikdo AB neudal na předmětném webu a šel rovnou do Brusele - to E je na konci slova schválně.

Takže co dál? Příznivci argumentují výsledkem řádných demokratických voleb a paradoxně jim odpůrci tento argument nevyvrací. Jen na ulici dodávají, že příznivci nevolili pouze jednu osobu, ale celou politickou stranu se současnými 78 lidmi, nikoli jedním.

Autor: Michal Svoboda | pondělí 24.6.2019 20:43 | karma článku: 16.19 | přečteno: 418x

Další články blogera

Michal Svoboda

Kolik invalidů podvádí úřady?

Současný článek na IDnes je přímým důkazem, že se takové věci dějí. Jsme 65 let po válce a v ČR je evidováno cca 425 tisíc invalidů. Pro srovnání po 1. sv válce mělo ČSR (i se Slovenskem) invalidů 210 tisíc na cca 13 mil obyvatel.

15.6.2019 v 11:37 | Karma článku: 27.39 | Přečteno: 1025 | Diskuse

Michal Svoboda

Demonstrace je legitimní projev

I kdyby demonstrovala menšina proti většině, což je relativní pojem protože nikdo nezná přesné údaje kdo je většina. I kdyby byla placena mnou. Úterní demonstraci podporuji a přesto se nebudu cítit jako podvratný živel.

6.6.2019 v 10:17 | Karma článku: 14.02 | Přečteno: 265 | Diskuse

Michal Svoboda

Schizofrenní ČOI

Jste právník, nebo hokejista? Většina automobilek vám dá slevu a dle mluvčího ČOI nepůjde o diskriminaci spotřebitele.

30.5.2019 v 8:28 | Karma článku: 32.94 | Přečteno: 2352 | Diskuse

Další články z rubriky Politika

Jan Ziegler

Není důvod oslavovat levicovou aktivistku a pašeračku lidí

Vážně nerozumím tomu, že někdo jásá nad kapitánkou Carolou Racketeovou z lodi Sea-Watch 3, která podle mého názoru zešílela, když prohlásila, že chce do Evropy dopravit na půl milionů ekonomických migrantů.

22.7.2019 v 17:59 | Karma článku: 29.97 | Přečteno: 484 | Diskuse

Dušan Póč

Chtít po vsetínské radnici takt vůči svým zaměstnavatelům? Nenechejte se vysmát…

Vsetínská radnice se rozhodla vymezit mantinely! A to přesto, že obyvatelé města, tedy alespoň jejich nepřehlédnutelná část, o nic takového, v případě německým investorem zamýšlené stavby spalovny v centru Vsetína, nestojí.

22.7.2019 v 17:06 | Karma článku: 10.35 | Přečteno: 178 |

Andrea Kostlánová

Únorová revoluce 1917 a zcela neschopní západní spojenci

Spojenci byli v Rusku reprezentovaní neschopnými diplomaty, jejichž jediným krátkozrakým cílem bylo udržet ruské jednotky za každou cenu na frontě, aby na sebe vázaly Němce.

22.7.2019 v 10:10 | Karma článku: 12.14 | Přečteno: 438 | Diskuse

Petr Mach

Kdo financuje převážení migrantů po moři?

Když různé neziskovky vozí do Evropy migranty z Afriky, mají na to peníze mimo jiné i z rozpočtu městské části Praha 5. Díky Pirátům, kteří v této městské části vyhráli volby a začali úřadovat.

22.7.2019 v 8:17 | Karma článku: 45.10 | Přečteno: 3780 | Diskuse

Jan Bartoň

Otázka Světlany Witowské: Existuje ekologický džihád?

V pořadu Události, komentáře probírala Světlana Witowská se svými hosty plány EU na nulové emise kysličníku uhličitého z Evropy do roku 2050. Padla i otázka na ekologický džihád.

22.7.2019 v 8:00 | Karma článku: 32.95 | Přečteno: 899 | Diskuse
Počet článků 87 Celková karma 22.63 Průměrná čtenost 1107
Jsem zlý,drzý,arogantní,hloupý,sebestředný,egoistický prostě jsem odrazem svých kritiků! Jsem zastánce metody "cukru" pro lidi,kteří se zaslouží a "biče" pro lidi,kteří si koledují.

Najdete na iDNES.cz